Tanie karty graficzne

Karty graficzne

Dla wielu użytkowników karta graficzna jest elementem do którego podłączmy monitor i który odpowiada za generowanie obrazu. Rzeczywiście, dla osoby używającej komputera przede wszystkim do surfowania po Internecie oraz oglądania filmów karta graficzna nie ma większego znaczenia. Może jednak warto pomyśleć nad zewnętrznym akceleratorem niż decydować się na słabiutką “integrę”?

Rynek oferuje obecnie multum kart graficznych różniących się od siebie nie tylko jakością, ale i ceną. Najtańszą godną uwagi kartą graficzną jest Gigabyte 7300GT. Za około 150zł dostajemy kartę graficzną znacznie wydajniejszą od zintegrowanej, z fabrycznie podniesionymi taktowaniami, wsparciem dla technologii DirectX 9.0c oraz pasywnym chłodzeniem zapewniającym bezszelestną pracę. Dla osób które jednak od czasu do czasu lubią pograć w mniej wymagające gry lepszym wyborem będzie Palit 8600GT Sonic+ z 256MB pamięci ddr3 oraz obsługą DirectX w wersji 10. Są również tacy, którzy z reguły nie grają, ale pojawiła się kontynuacja ich ulubionej gry z dawnych lat, która ma bardzo wysokie wymagania, gdzie za przykład może tu posłużyć uwielbiany przeze mnie Gothic 3. Aby w pełni cieszyć się urokami grafiki potrzebna będzie karta graficzna klasy Powercolor ATI Radeon HD3650.

2 thoughts on “Tanie karty graficzne

  1. Karta graficzna Gigabyte 7300GT jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że dzięki pasywnemu systemowi chłodzenia działa bezgłośnie. Jednak na tej karcie graficznej za bardzo nie pogramy, niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *