Programy lojalnościowe są czymś, z czym obecnie spotykamy się na każdym kroku. Udział w programie umożliwia wiele popularnych sieci sklepów – Biedronka, POLOmarket, Empik, Rossmann i wiele innych. Zazwyczaj zapisanie się do programu wiąże się z otrzymaniem fizycznej lub elektronicznej karty, dzięki której możemy korzystać ze specjalnych promocji, przeznaczonych tylko dla uczestników programu i/lub zbierać za poszczególne zakupy punkty, które możemy wymienić na atrakcyjne kupony rabatowe lub bony do sklepu. Jak działają programy lojalnościowe i co nam oferują?

Czym jest program lojalnościowy?

Program lojalnościowy to długotrwałe działanie marketingowe, służące do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z wybranymi, najbardziej atrakcyjnymi dla firmy klientami (źródło: Wikipedia). Innymi słowy oznacza to tyle, że sklepy korzystają z programów lojalnościowych, aby utrzymać przy sobie stałych klientów, którzy zapewniają im największy dochód. W zamian klienci otrzymują rabaty i inne przywileje, związane z korzystaniem z programu lojalnościowego. Ta obopólna pula korzyści sprawia, że wiele firm obecnie chętnie korzysta z tego rozwiązania, aby stale się rozwijać i zwiększać swoją popularność. Z kolei klienci chętnie dołączają do programów lojalnościowych, skuszeni perspektywą otrzymania atrakcyjnych promocji.

Indywidualne cechy programów lojalnościowych

Każdy sklep ma swój własny pomysł na rozwój, dzięki czemu programy lojalnościowe potrafią być skrajnie różne. Tym właśnie sposobem przy korzystaniu z programu sklepu Biedronka otrzymujemy zniżki na wybrane produkty, ale również podczas trwania akcji ze zbieraniem punktów, za okazanie karty mamy możliwość uzyskania dwukrotnych korzyści. Ponadto sieć sklepów na swój sposób wspiera rodziny – dołączając do programu lojalnościowego otrzymujemy nie tylko główną kartę, ale również dwie mniejsze, które można wygodnie doczepić do kluczy lub przekazać innemu członkowi rodziny.

Mniej popularny sklep odzieżowy Szachownica decyduje się na bardziej oryginalne rozwiązanie. Uczestnictwo w programie lojalnościowym o nazwie Szachomat umożliwia nam korzystanie z rabatów na całe grupy artykułów. Zamiast jednak płacić mniej, koszt produktu wynosi tyle samo, a różnica jest wpłacana na naszą kartę programu lojalnościowego. Zgromadzoną kwotę możemy potem łatwo wykorzystać i zapłacić za pomocą karty Szachomat jak w przypadku zwykłej karty debetowej.

Nagrody za korzystanie z programu lojalnościowego

Tym, co prócz atrakcyjnych rabatów przyciąga ludzi do korzystania z ofert programów lojalnościowych, są nagrody. Najpopularniejsza z nich to kody rabatowe, które możemy wykorzystać, aby zaoszczędzić na zakupach. Tego typu kod rabatowy jest indywidualny i jednorazowy, a tym różni się od ogólnodostępnych kodów dostępnych w internecie, że możemy z niego korzystać nie tylko podczas zamówienia w sklepie internetowym, ale również stacjonarnym. Rzadziej otrzymujemy bony, gratisy i inne atrakcyjne promocje, które poprawiają nasze wrażenie podczas korzystania z usług sklepu.

Korzystaj z kuponów rabatowych, by płacić mniej. Można dużo zaoszczędzić. Wejdź na https://www.kupony.org