Miękka czy może twarda woda, która jest lepsza? Spory od dawna trwają, przeciwnicy przerzucają się argumentami, a konsumenci muszą dokonać wyboru. Twarda woda to woda, która zawiera dużo związków wapnia oraz magnezu, które pod wpływem wysokiej temperatury wytrącają się tworząc biały osad na naczyniach lub kamień kotłowy na grzałkach oraz instalacjach centralnego ogrzewania.

Niestety niekorzystnie wpływa to na ich eksploatację znacznie skracając czas użytkowania i zwiększając koszty. Pralki, czajniki, zmywarki z kamieniem zużywają więcej energii, wymagają dodatkowych tabletek i większej ilości środków piorących lub myjących. Twarda woda powoduje również nadmierne wysuszenie skóry i może być przyczyną kamicy nerkowej, czemu powinniśmy zapobiegać. Przecież tego wszystkiego nie chcemy i dlatego powinniśmy skusić się na centralny zmiękczacz wody funkcjonujący w oparciu o wymianę jonową, najbardziej skuteczną metodę zmiękczania wody w domu.

PS. Herbata przyrządzona na bazie miękkiej wody smakuje o niebo lepiej.

Więcej informacji na temat twardej i miękkiej wody znajdziesz pod adresem https://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacze-wody/.