Monitory LCD mają ogromne znaczenie dla komfortu pracy przy komputerze. Dobry monitory sprawią, że oczy będą nam się wolniej męczyć podczas pracy na naszym sprzęcie, gry i filmy będą wyglądały lepiej, a wykorzystywanie komputera będzie wygodniejsze i przyjemniejsze. Obecnie najlepsze monitory to panele LCD. Ich zaletami jest mała waga, niski pobór prądu i bardzo dobra jakość obrazu. Ich wykorzystywanie jest również dużo zdrowsze dla oczu do wykorzystywania starych monitorów CRT.

Jeśli chcesz wydać stosunkowo małą ilość gotówki na monitor powinieneś zainteresować się monitorem BENQ LCD FP93G . Produkt ten o przekątnej ekranu wynoszącej 19 cali cechuje się normalnym formatem obrazu 4: 3, co sprawi, że świetnie nadaje się on do pracy z oprogramowaniem lub przeglądania internetu, jednak średnio sprawdzi się przy oglądaniu filmów. Dzięki dobrym parametrom jasności obrazu oraz kontrastu które wynoszą odpowiednio 320 cd/m2 i 800: 1 obraz cechuje się dobrą jakością. Monitory LCD które mają wysokie kąty widzenia wynoszące 160 stopni zarówno w pionie jak i poziomie oraz dobry czas reakcji (6 ms) to jego dodatkowe zalety.

Dla osób lubiących oglądanie filmów oraz pragnących wydać mało świetnym wyborem jest produkt firmy SAMSUNG Sm2043nwx. Te monitory LCD o przekątnej ekranu wynoszącej 20 cali cechują się stosunkiem obrazu 16: 10, co sprawia, że monitory te świetnie nadają się do oglądania filmów. Ich dużymi plusami są bardzo dobry kontrast wynoszący aż 8000: 1 oraz bardzo krótki czas reakcji matrycy równy 5 ms. Produkty te posiada również wysokie kąty widzenia (160 stopni w pionie i 170 stopni w poziomie), co umożliwia oglądanie filmów szerszej grupie osób, które niekoniecznie muszą się znajdować w prost przed ekranem.

Do osób bardzo wymagających są skierowane monitory lcd marki NEC 24WMCX BK. Ich głównymi atutami jest duża przekątna obrazu, która wynosi 24 cale, bardzo wysokie kąty widzenia, które są równe 178 stopni zarówno w pionie jak i poziomie, wysoka jasność obrazu wynosząca 400 cd/m2 oraz możliwość zawieszenia na ścianie. Również ich pozostałe parametry są bardzo dobre. Monitory mogą pochwalić się kontrastem 1000: 1 oraz czasem reakcji matrycy zaledwie 5 ms. Wszystkie te cechy oraz proporcje obrazu wynoszące 16: 10 sprawiają, że są to bardzo dobre produkt dla osób pragnących oglądać najnowsze filmowe produkcje. Ich dodatkową zaletą jest posiadanie nowoczesnego złącza HDMI.

Jeśli nadal jesteś niezadowolony swoją uwagę powinieneś skupić na produkcie LG W2600HP-BF. Ten aż 26 calowy monitor LCD skierowany jest dla najbardziej wymagających użytkowników. Cechuje go kontrast równy aż 5000: 1, jasność wynosząca 400 cd/m2, szybki czas matrycy oraz bardzo wysokie kąty widzenia wynoszące 178 stopni w pionie oraz poziomie. Jego nominalna rozdzielczość to aż 1920 x 1200 (co czyni go zgodnym ze standardem Full HD), a proporcje obrazu to 16: 10 dzięki czemu oglądając na nim filmy możemy poczuć się niemal jak w kinie. Jego dodatkowym atutem jest możliwość regulacji wysokości.