LCD do zestawu domowego

Monitory

Monitor to, oprócz samej jednostki centralnej, najważniejszy element zestawu komputerowego. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego monitora, dopasowanego zarówno do naszych potrzeb, jak i indywidualnych upodobań. Na szczęście mamy w czym wybierać. My zaprezentujemy dwa, prawdopodobnie najlepsze w tej klasie, 17-calowe monitory firm NEC oraz LG.

Pierwszy z nich to NEC MultiSync LCD1770NX. Prosta stylistyka i doskonałe parametry to niewątpliwie atuty tego monitora. Czas reakcji na poziomie 5 ms zapobiega tzw. smużeniu podczas grania w ulubione gry oraz odtwarzania dynamicznych filmu. Ponadto kontrast w skali 600:1, jasność 250 cd/m2 oraz nominalna rozdzielczość 1280×1024, a wszystko to w połączeniu z plamką 0,264 mm sprawiają, że obraz wyświetlany na monitorze NEC MultiSync LCD1770NX jest niezwykle ostry, barwny i żywy. Dodatkowym atutem modelu NEC MultiSync LCD1770NX jest zgodność ze wszelkimi najnowszymi normami, takimi jak na przykład GEEA/Energy Label, Energy Star, FCC Class B oraz ISO 13406-2. Prezentując najlepsze monitory LCD, nie możemy oczywiście zapomnieć o modelu LG LCD M1721A. Przez wielu jest on uznawany za nieoficjalnego lidera sprzedaży. Nie ma się czemu dziwić: nowoczesny a zarazem niezwykle prosty desing, świetne parametry oraz, co dla wielu najważniejsze, wbudowany tuner TV sprawiają, że monitor LG LCD M1721A trafia w gusta wielu użytkowników. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej najważniejszym parametrom technicznym monitora. Kontrast 700:1, jasność 300 cd/m2 czy czas reakcji na poziomie 5 ms naprawdę robią wrażenie. Na uwagę zasługuje również fakt, iż LG LCD M1721A jest niezwykle energooszczędny, a pobór mocy wynosi około 50W.

Kończąc to krótkie porównanie, można stwierdzić, że oba monitory to urządzenia najwyższej jakości. Ich użytkownicy z pewnością będą zadowoleni z takiego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *