Monitory LCD dla wymagających

Monitor to jedna z ważniejszych części komputera, bez której nie możliwa jest praca na komputerze ponieważ byśmy nic nie widzieli. Obecnie najpopularniejsze są monitory LCD, są one płaskie zajmują mało miejsca na biurku no i najważniejsze mają doskonałą jakość obrazu. Monitory LCD są coraz tańsze i coraz wydajniejsze, cena ich waha się pomiędzy 500-1500zł. Wyróżniamy trzy przedziały cenowe, tanie, średnie i drogie. Podobnie można by było zaklasyfikować je jakościowo.

Przykładem tańszego monitora jest AG NEOVO 17 firmy AG NEOVO, czas reakcji matrycy to 3 ms. Przekątna ekranu wynosi zaledwie 17 cale, a format obrazu wynosi 4: 3. Waży on zaledwie 3, 4 kg, więc należy do grupy tych lżejszych. Ekran posiada kontrast 800: 1, dużym plusem jest ilość wyświetlanych kolorów czyli 16, 7 mln. Jasność ekranu to 300 cd/m2, AG NEOVO 17 posiada plamkę o rozmiarze 0, 264 mm.

LG L1970HR to przykład monitora średniej klasy firmy LG, zarówno cenowej jak i jakościowej. Posiada on ekran o przekątnej 19 cale, i kontraście 5000: 1. Monitor ten ma Wagę 5, 4 kg, oraz czas reakcji matrycy zaledwie 2 ms. Pomimo większego ekranu ilość wyświetlanych kolorów czyli 16, 2 mln jest nieco mniejsza od AG NEOVO 17.

Natomiast PHILIPS 240BW8EB/00 firmy PHILIPS, jest zupełnie odmienny od wyżej wymienionych. Ponieważ ma najwyższą cenę, oraz najlepszą funkcjonalność. Ekran ma przekątna 24 cale, a rozmiar plamki to 0. 270 mm. Monitor ten posiada czas reakcji matrycy, który wynosi dużo bo aż 5 ms. Waga jego nie jest również zada walająca bo wynosi 8, 8 kg.

Moim zdaniem najbardziej opłaca się kupić monitor PHILIPS 240BW8EB/00 firmy PHILIPS Ponieważ wszystkie jego walory są odpowiednie co do ceny. A największym jego plusem jest duży ekran.

Monitory LG z serii L1970HR jak dla mnie mają trochę za wysoką cenę, jak na ich walory których natobene jest naprawdę wiele. Przyciągną klientów, a zakup jego będzie w 100% opłacalny.

Najgorzej oceniam AG NEOVO 17 firmy NEOVO ponieważ cena jest na zbyt wysoka, biorąc pod uwagę jego funkcje i możliwości. Jak każdy z wyżej wymienionych AG NEOVO 17, posiada swoje zalety lecz nie polecał bym jego kupno.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *