Monitory dla PC

Monitory

Istnieją zwolennicy oglądania filmów na sprzęcie wysokiej klasy, typu kino domowe połączone z ogromnym wyświetlaczem plazmowym. Inni wolą jednak prostsze rozwiązanie, czyli wykorzystanie do tego celu monitora naszego komputera stacjonarnego. Firmy takie jak AG Neovo, Belinea czy też Asus oferują nam szeroki zakres zarówno cenowy jak i jakościowy w tym segmencie.

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w nowoczesnych zestawach komputerowych są obecnie monitory LCD. Oferują one wysoką jakość obrazu, a w przypadku tych drugich, prawdziwą czerń, dzięki temu, że ciemny obraz w tym przypadku nie jest wcale podświetlany, w przeciwieństwie do dużych monitorów starego typu takich jak przykładowo seria LG Flatron firmy LG. Firma Asus wprowadziła na rynek monitory 19 calowe Asus Lcd PW191S. Jest to jedno z prostszych rozwiązań, zapewniających dobra jakość obrazu. Obraz w Asus Lcd PW191S wyświetlany jest w formacie 16:10 i nominalnej rozdzielczości 1440×900 pikseli. Zastosowano tu także wbudowane głośniki o mocy 2x2W. Jest to produkt wykonany bardzo starannie i z pewnością będzie się świetnie komponował we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Waga 8,5kg nie powinna sprawiać nam większych problemów z jego przestawianiem, a kąt widzenia wynoszący 160 stopni sprawi, że będziemy mogli oglądać filmy z różnych miejsc w naszym pokoju. Firma Zalman wprowadziła na rynek coś bardziej innowacyjnego. Mowa o 22 calowym modelu Zalman Lcd ZM-M220W. Są to najtańsze monitory ciekłokrystaliczne, potrafiące wyświetlać trójwymiarowy obraz, dostępny na rynku. Także posiada parę wbudowanych głośników o mocy 2W. Do zestawu Zalman Lcd ZM-M220W dołączone są specjalne okulary, które pozwolą nam oglądać filmy w trójwymiarze, czy też grać w gry w systemie 3D. Posiada on także standardowy tryb 2D w którym kąt widzenia wynosi 160 stopni w obu płaszczyznach. Kontrast 1000:1 i rozdzielczość wyświetlanego obrazu rzędu 1680×1050 pikseli powoduje, że jest on przejrzysty. Dla tych, którym zależy szczególnie na dużej przekątnej ekranu, polecam 26 calowy monitor Samsung Sm2693hm. Rozdzielczość tego modelu to 1920×1200, a ilość kolorów 16,7 mln. Także w tym wypadku kąt widzenia to 160 stopni więc nie nie będziemy mieli problemu z oglądaniem filmów wraz ze znajomymi. Oprócz gniazd DVI oraz Hdmi monitory LCD Samsung Sm2693hm posiadają również wejście USB. Firma Apple znana jest z nieprzeciętnej stylistyki oraz wysokiej jakości wykonania swych produktów. Podobnie jest w przypadku monitorów i modelu Apple Cinema Am Lcd Display. Jest to 23 calowy monitor o rozdzielczości 1920×1200, którego kąt widzenia wynosi aż 178 stopni więc obraz jest widziany praktycznie z każdego miejsca przed nim. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego grafika, fana gier, lub miłośników filmów jakości HD. Obraz wyświetlany na Apple Cinema Am Lcd Display, charakteryzuje się niesamowicie wysoką jakością i dynamiką obrazu.

Niezależnie od tego czego oczekujemy od monitora w naszym komputerze, warto pomyśleć nad wymianą naszego starego i zajmującego dużo miejsca modelu, na coś nowocześniejszego i dającemu większą przyjemność ze spędzania przy nim czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *