22 cale w panoramie

Monitory

Era standardowych, kineskopowych monitorów dawno już minęła. Dzisiaj na biurkach odnajdziemy monitory ciekłokrystaliczne, które mogą pochwalić się tym, że zajmują dużo mniej miejsca oraz zapewniają idealną geometrię obrazu przy dużo niższym poborze energii. Wśród producentów wyświetlaczy prym wiodą firmy ASUS, LG i Samsung.

Jednym z wielu modeli monitorów szczególnie wartym uwagi jest ASUS VW223D. Ten 22 calowy monitor w formacie 16:10 imponuje rozmiarem przestrzeni roboczej. Dużą czytelność obrazu gwarantuje matryca o rozdzielczości natywnej 1680 na 1050 punktów. Czas spędzony przed filmem lub dobrą grą nie będzie czasem straconym. Jasność wynosząca 300 cd/m2 i kontrast 3000:1 plasują monitory ASUS VW223D w ścisłej czołówce. Szerokie kąty widzenia – 160 stopni w pionie i 170 stopni w poziomie – zapewniają bezproblemową możliwość oglądania wideoteki także w kilka osób, a czas reakcji na poziomie 5 ms – brak zauważalnego smużenia. Choć ASUS VW223D waży prawie 5 kg, zawieszenie monitora na ścianie jest możliwe i nie powinno nastręczać zbyt wielkich trudności. Z tyłu wyświetlacza odnajdziemy złącze D-Sub służące podłączeniu produktu do komputera oraz gniazdo zasilania. Produkt jest także w pełni zgodny ze standardami Energy Star, RoHS, WEEE i Windows Vista.

Jeśli szukasz urządzenia o prostym designie i dużej powierzchni roboczej, to monitory ASUS powinny spełnić twoje wymagania, szczególnie jeśli jesteś osobą lubiącą dobre filmy, osobą zajmującą się amatorsko obróbką audio/wideo czy na przykład graczem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *