Najbardziej kultowy RPG na świecie

Rozrywka

Uwielbiasz gry komputerowe? Nie wyobrażasz sobie wolnego czasu bez nich? Fascynuje cię świat magii i miecza? W takim razie gry komputerowe Blizzard na pewno spełnią wszystkie twoje oczekiwania.

Prawie każdy z nas słyszał kiedyś tytule Diablo. Gra ta wciąż posiada rzesze zwolenników na całym świecie, mimo swojej raczej archaicznej grafice. Jednakże nie o grafikę chodzi, a o grywalność. Niesamowite misje oraz mnóstwo innowacyjnych rozwiązań z zakresu walki i kierowania postacią przykuwały do komputerów na długie miesiące. Śmiało mogę powiedzieć, że Diablo 2 + Diablo 2 Lord Of Destruction jest o niebo lepsze. W grze tej mamy do czynienia z aż 7 zróżnicowanymi pod każdym względem postaci. Paladynem, Amazonką, Czarodziejką, Barbarzyńcą, Nekromantą, Zabójczynią i Druidem. Oznacza to, że grę możemy przejść na minimum 7 sposobów. Minimum, bo Diablo 2 + Diablo 2 Lord Of Destruction jest grą całkowicie nieprzewidywalną. Każdą postać możemy dowolnie rozwinąć, aby była ona możliwie najbardziej skuteczna w eliminowaniu wrogich demonów i nieumartych. Co więcej, wszystkie mapy generowane są losowo. Dlatego, grając w tę grę ponownie, nigdy nie spotkamy tego samego układu plansz, co uatrakcyjni rozgrywkę. Warto również wspomnieć, gra Diablo 2 + Diablo 2 Lord Of Destruction to kawał naprawdę dobrej roboty. Gra ta nie posiada zbyt wielkich wymagań sprzętowych, dlatego użytkownicy nawet najstarszych maszyn będą w stanie uruchomić ją u siebie, by siać strach i zniszczenie wśród sług Diablo- Pana Grozy.

Podsumowując, gry komputerowe z gatunku Role Playing Game takie jak Diablo bardzo wciągają, więc jeśli posiadasz dużo wolnego czasu i chcesz poznać mnóstwo nowych osób z całego świata, daj się ponieść temu szaleństwu.

2 thoughts on “Najbardziej kultowy RPG na świecie

  1. Diablo to nie jest RPG!

    Diablo to hack’n’slash!

    Nie wiem skąd autor tego tekstu wzią informacje że Diablo to RPG. RPG to np: Gothic, Morrowind, Icewind Dale itp.

  2. Diablo to jest prekursor gatunku, który ochrzczono hack’n’slash. Siekaj, rąb i … kombinuj ;)) Ogolnie to uwazam ze Diablo jest dobra pozycja zarowno dla poczatkujacych – łatwo zacząć i sie wdrożyć oraz dla starych wyjadaczy… Warto zagrać, ale nie każdemu klimaty satanisto-psycho-deniczne muszą sie podobać. A co do 3-ki to uważam, że kierunek w którym podąża Blizzard jest uzasadniony i trafiony, a mianowicie: niezmieniać doskonałego, owszem grafika przez ostatnie lata poszła mocno do przodu, ale nie ma wiekszego sensu gonić uciekającej kolejki.. Kwitując D2, gierka genialna, ale skierowana do wąskiego grona odbiorców, D3 zapowiada się na być może bardziej dostępne i ukierunkowane do szerszej grupy odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *