Gry komputerowe i konsole stają się powoli najlepszą rozrywką, nie tylko pozwalają nam się rozluźnić, ale także oferują bardzo realistyczne przeżycia, gdy np. musimy wczuć się w rolę żołnierza ratującego swoją kompanię. Często szukamy jednak czegoś nowego, nietypowego, co nas zaskoczy, a jednocześnie przyniesie wiele radości i pozwoli zapomnieć o złym dniu. Firmy KONAMI czy ACTIVISION wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i wymyślają właśnie takie gry.

Jedną z nich jest gra Dancing Stage Universe firmy KONAMI, którą możemy kupić w zestawie razem z matą do tańczenia. Podobne tytuły można już było znaleźć na konsole PS2 oraz na komputer, to jest natomiast pierwsza gra tego typu kierowana do posiadaczy Xbox 360. Pochodzi ona z gatunku zręcznościowych i polega na tańczeniu w rytm ponad 65 nowych piosenek. Często nie jest to łatwe i musimy nabrać odpowiedniej wprawy, aby ukończyć ją w całości. Dancing Stage Universe to wspaniała rozrywka dla całej rodziny lub też idealna rozwiązanie na spotkania towarzyskie, ponieważ pomoże nam rozluźnić atmosferę, a nasi goście na pewno będą to długo pamiętali. Dancing Stage Universe daje nam także możliwość rozgrywki sieciowej poprzez system Xbox Live!, dzieki czemu będziemy mogli zmierzyć się z najlepszymi. Kolejna nietypowa gra zręcznościowa, która zadowoli szczególnie fanów gry na gitarze to, produkt firmy ACTIVISION – Guitar Hero 3; Legends of Rock oferowana w wersji Bundle Pack. Jest ona kierowana do użytkowników konsoli Sony Playstation 3. Wraz z grą Guitar Hero 3: Legends of Rock otrzymamy specjalny bezprzewodowy kontroler imitujący gitarę, o zasięgu do 10 metrów. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zabawka, jednak każdy kto kiedykolwiek próbował grać na tej gitarze wie, jaka to wspaniała rozrywka. D wyboru mamy ponad 70 światowych hitów, a wśród nich między innymi: „Welcome to the Jungle” oraz „Rock You Like a Hurricane”. Podobnie jak w poprzedniej grze tanecznej, także i grając w Guitar Hero 3: Legends of Rock mamy możliwość zmierzenia się z innymi w sieci.

Jak widać gry komputerowe nie muszą polegać tylko na sterowaniu myszą i klawiaturą, strzelaniu do przeciwników czy ściganiu się samochodami. Warto pomyśleć nad wyborem czegoś nowego. Ja jedynie mogę zapewnić, że rozrywka tego typu jest czymś całkowicie innym i może przynieść godziny wspaniałej zabawy.