Karta graficzna to bez wątpienia jeden z najważniejszych komponentów dzisiejszych komputerów. Odpowiedni wybór tego podzespołu zapewni nam możliwość grania w najnowsze tytuły z rynku gier, ale także obsługę najbardziej wymagających programów graficznych. Spośród wielu różnych produktów dostępnych na naszym rynku, na uwagę zasługują karty graficzne Gainward HD4870X2 2048MB.

Gainward HD4870X2 2048MB to najnowocześniejsza propozycja firmy ATI, skierowana przede wszystkim do bardzo wymagających użytkowników. Dzięki naszpikowaniu karty najnowszymi rozwiązaniami, takimi jak Shader Model 4.1 czy PCI-Express 2.0 x 16, karta osiąga bardzo wysokie wyniki w wielu różnego rodzaju testach graficznych. Ponadto warto wiedzieć, że Gainward HD4870X2 2048MB posiada aż 2GB szybkiej pamięci GDDR5 taktowanej na poziomie 3600 MHz z szyną 512 bitów. Gainward, jak na jednego z czołowych producentów kart graficznych przystało, dołączył także do karty bardzo wydajne i ciche chłodzenie. Ale to nie koniec zalet tego układu. Karty graficzne Gainward HD4870X2 2048MB posiadają 2 złącza DVI, dzięki czemu mogą obsługiwać aż dwa monitory, oraz jedno wyjście HDTV, dzięki któremu oglądanie filmów czy zdjęć na ekranie telewizora nie będzie stanowić już żadnego problemu. Trzeba jednak wiedzieć, że karta wymaga dobrego i wydajnego zasilacza.

Firma Gainward znowu nie zawiodła swoich odbiorców i wyprodukowała naprawdę bardzo dobre karty graficzne, które można kupić w całkiem przystępnej cenie.