Firma LG Electronic znana jest przede wszystkim z tego, że produkuje monitory bardzo wysokiej jakości. Obecnie ceny monitorów LCD znacznie spadły i za 17-calowy monitor wysokiej klasy zapłacimy już nawet około 500zł. Do tej właśnie grupy niedrogich, ale bardzo dobrych ekranów należy LG L1734S-SN.

Monitory LG L1734S-SN posiadają matrycę TN o przekątnej 17 cali, kontraście 700:1 oraz jasności 300cd/m2. Czas reakcji matrycy z kolei wynosi 5ms. Rozdzielczość na poziomie 1280×1024 pozwala zaś na bardzo komfortową pracę. LG L1734S-SN waży zaledwie 3,5kg, dzięki czemu możemy go zawiesić na ścianie bez obawy, że monitor spadnie i się uszkodzi. Nie musimy się także obawiać o szkodliwy wpływ urządzenia na nasze zdrowie oraz na środowisko – LG L1734S-SN został wyprodukowany w zgodzie z normami ISO i TCO. Jako jedyną wadę monitorów LG można uznać brak wbudowanych głośników, na szczęście i ich ceny spadły ostatnio dość znacząco. LG L1734S-SN wyświetla 16,2 miliona kolorów, ale takie osiągnięcie już nikogo nie dziwi, ponieważ w obecnych czasach nawet ekrany w telefonach komórkowych wyświetlają taką liczbę kolorów.

Prezentowane monitory to bardzo dobra propozycja dla niewymagających osób, które chcą zakupić niedrogi monitor LCD o przekątnej 17 cali. Nieduża waga monitora pozwala na zawieszenie go na ścianie, a przez to na zwolnienie miejsca na biurku. Firma LG znów się postarała i pokazała swoim konkurentom, że potrafi tworzyć tanie ekrany LCD naprawdę wysokiej jakości.