Karta graficzna to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów naszego desktopa. Szczególnie tyczy się to komputerów należących do zapalonych graczy czy osób pracujących przy obróbce grafiki. Odpowiednie karty graficzne zapewniają przede wszystkim wysoką wydajność, stabilność i niezawodność pracy. W gąszczu produktów różnych firm z pewnością wyróżnia się model PowerColor PCS+ HD4870 1GB GDDR5.

Karty graficzne PowerColor są wprost naszpikowane nowoczesnymi technologiami. I wszystkie one sprawiają, że przez długi czas nie będziemy musieli spoglądać ze strachem na wymagania gry czy programu, gdyż prawdopodobnie będą nam one działać na najwyższych ustawieniach grafiki. Przyjrzyjmy się teraz tym nowoczesnym rozwiązaniom karty PowerColor PCS+ HD4870 1GB GDDR5. Znajdziemy tu Shader Model 4.1, dzięki któremu karta jest w pełni zgodna z DirectXR 10. 1, pamięć typu GDDR5 o pojemności aż 1024MB z szerokością magistrali 256 bitów i efektywnym taktowaniem na poziomie 3600 MHz czy 800 procesorów strumieniowych. Warto także wspomnieć o obsłudze magistrali PCI-Express 2. 0 x16, dzięki której karty graficzne PowerColor PCS+ HD4870 1GB GDDR5 osiągają bardzo dużą przepustowość. Od innych układów graficznych odróżnia ją też proces technologiczny 55 nm, za sprawą którego znacząco mniej ciepła niż karty konkurencyjnych firm. Nie możemy zapomnieć o obsłudze technologii CrossFire (łączenie dwóch kart).

Prócz wszystkich tych znakomitych rozwiązań, PowerColor PCS+ HD4870 1GB GDDR5 posiada 2 wyjścia DVI, dzięki czemu podłączenie i korzystanie z dwóch monitorów nie będzie już stanowiło żadnego problemu. A dzięki wyjściu HDTV możemy podłączyć także telewizor. Jak na jednego z czołowych wydawców kart graficznych przystało, PowerColor wyposażył swój układ w wydajne chłodzenie. Umieszczenie aluminiowego radiatora o dużej powierzchni oddawania ciepła z czterema rurkami heat pipe owocuje naprawdę niezwykłą wydajnością. Ale jakby tego było mało, radiator umieszczono także na układzie zasilającym kartę. Jest to ogromna zaleta modelu PowerColor PCS+ HD4870 1GB GDDR5. Warto jednak wiedzieć, że aby móc używać tego układu graficznego, potrzebujemy wydajnego zasilacza o mocy co najmniej 500W.

Jak łatwo można dostrzec, prezentowane karty graficzne to nie lada gratka dla fanów komputera. Firma PowerColor jeszcze raz udowodniła, że to właśnie ona produkuje najlepsze układy.