Gry komputerowe to nowoczesna forma rozrywki, pierwsze gry miały bardzo słabą grafikę oraz mało ciekawą fabułę. Z biegiem czasu zaczęło to ulegać zmianie i dziś mamy tak realistyczne gierki, że przypominają one rzeczywistość. Są one bardzo wciągające, i nawet nie zauważymy jak spędzimy nad nimi kilka godzin.

Jeżeli gry komputerowe są interesująca, to można bardzo długo w nie grać i na pewno się one nie znudzą. Dzisiaj wychodzi wiele nowych gier, są one podzielone grupami oraz wymogami wiekowymi dla graczy. Przykładami gier z ograniczeniem wiekowym są Assassin’s Creed, oraz Battlefield 2 Deluxe. Assassin’s Creed to najnowsza gra firmy Ubisoft, produkt ten jest bardzo popularny i już przed premierą wielu fanów na niego czekało. Assassin’s Creed to połączenie nowoczesnej grafiki, oraz bardzo rozwiniętej fabuły. Gra ta to typowe połączenie elementów historycznych, wraz z wymyślonymi barwnymi dodatkami które sprawiają ze granie w nią staje się coraz ciekawsze. Główne wymagania sprzętowe to procesor Pentium 4 2,6 GHz, pamięć 1024 MB, grafika Zgodna z DirectX 256 MB. Są to nie małe wymagania, ale myślę że większość komputerów powinna je spełniać. Gra ta jest od osiemnastu lat ponieważ zawartych jest w niej wiele elementów przemocy.

Battlefield 2 Deluxe to ulepszona wersja gry Battlefield 2, popularnej firmy EA Games. Jest to typowa „taktyczna strzelanka”, w której przenosimy się w czasy totalnej wojny. Do wyboru mamy kilka stron konfliktu, możemy walczyć zarówno jako Rosjanie jak i Amerykanie. Grając w tą grę poczujemy się jak prawdziwi żołnierze, możemy strzelać i zabijać wroga do woli. Główne wymagania sprzętowe tej gry to procesor Pentium 1, 7 GHz, 512 MB pamięci RAM, karta graficzna 128MB. Są to bardzo małe wymagania i gra powinna „pójść” praktycznie na każdym komputerze. Aby grać w tą niezwykłą grę musimy mieć ukończone szesnaście lat, ponieważ zawarte są w niej elementy przemocy.

Uważam że obie gry są warte polecenia, w każdej z nich mamy zupełnie inny świat. Lecz podobną fabułę jednoczącym je elementem jest wojna, a ona wiąże się z zabijaniem. I to właśnie jest główna fabuła tych gier, wymagania sprzętowe są różne, Assassin’s Creed to nowsza gra od Battlefield 2 Deluxe. A co się wiąże z tym ma większe wymagania, ponieważ jakość wizualna gier stale się poprawia. Druga z opisywanych gier ma trochę gorszą grafikę, oraz ma mniejsze wymagania sprzętowe ale wcale nie oznacza to gorszej jakości. Polecam sprawdzenie obu gier, i gwarantuje że grając w nie przeżyjecie niezwykłe chwile.