Kina domowe

Peryferia Rozrywka

Jedni z nas wolą oglądać filmy na domowym komputerze, wyposażonym w odpowiednio duży monitor i głośniki, inni jednak są zwolennikami bardziej tradycyjnego rozwiązania, czyli po prostu telewizora. Aby jednak obejrzeć film, który mamy z wypożyczalni, czy tez od znajomego potrzebujemy specjalnego sprzętu. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem stają się zestawy kina domowego, które potrafią odtwarzać większość formatów filmowych a często posiadają zestaw głośników 5. 1, dzięki którym poczujemy, że jesteśmy otoczeni dźwiękiem. Firmy takie jak Sony, Panasonic, czy też LG od lat uważane są za liderów w dziedzinie odtwarzaczy DVD oraz kin domowych.

Chyba każdy z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć jakąś nowość, lub też wrócić do dawnych lat i obejrzeć ulubiony film. Niektórym z nas wystarczy prosty odtwarzacz taki jak LG HT362ST, który posiada wbudowany cyfrowy wzmacniacz XTS Pro, jest w stanie odtworzyć filmy w formatach Xvid/Divx, a dodatkowo zapewnia wirtualny dźwięk 10. 1. Rozwiązanie zastosowane w zestawie LG HT362ST przypadnie do gustu szczególnie mało wymagającym użytkownikom. Ci którzy oczekują czegoś więcej powinni zwrócić uwagę na kino domowe PIONEER DCS-370. Ma ono dużo lepsze właściwości muzyczne, między innymi dzięki subwooferowi skierowanemu w dół, co daje głębsze brzmienie niższych częstotliwości. Zestaw PIONEER DCS-370 posiada 4 głośniki podłogowe, dzięki czemu wygodnie możemy je rozstawić w salonie, a kolejną zaletą jest nowoczesny a zarazem prosty design. Fani filmów o wysokiej rozdzielczości filmów powinni dodatkowo zastanowić się nad zakupem urządzenia potrafiącego odtwarzać ich ulubione filmy. Jednym z nich jest stacjonarny odtwarzacz HD-DVD TOSHIBA HD-XE1. Posiada on wyjścia HDMI oraz złącza głośników 5. 1. Ci, którym nie zależy na rewelacyjnej jakości dźwięku oraz zadowolą się filmami jakości DVD, czy Divx powinni wybrać najprostsze rozwiązanie, czyli zakup jedynie odtwarzacza DVD takiego jak DVD Philips DVP5980/12, który pozwoli nam na oglądanie naszych ulubionych filmów w większości popularnych formatów. Jego zaletami są także wysokość – tylko 38mm oraz nowoczesny wygląd.

Jeśli więc masz dosyć oglądania filmów na małym monitorze komputera, często ustawionym w niewygodnym miejscu, powinieneś rozważyć zakup czy to samego odtwarzacza DVD, lub jeśli lubisz posłuchać muzyki w wysokiej jakości jak DTS, to z całą pewnością kina domowe są zaprojektowane z myślą o Tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *