Wybieramy monitor

Monitory

Komputer, urządzenie niemalże już niezbędne w naszym życiu, pożera coraz więcej naszego cennego czasu. Pisanie maili, praca ze skomplikowanymi programami czy relaks przy nowych grach przekładają się niejednokrotnie na bolące oczy i ogólny dyskomfort pod koniec dnia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to często wina zbyt małego lub przestarzałego monitora. Bo to właśnie on jest odpowiedzialny za oddanie głębi kolorów, dynamikę obrazu czy wierne odwzorowanie detali. Co zatem wybrać z bogactwa modeli i firm produkujących monitory, abyśmy mogli cieszyć się krystalicznym obrazem podczas wykonywania codziennych zajęć na biurowym czy domowym pececie, a do tego, żeby nie ucierpiał na tym za bardzo nasz portfel

Odpowiedzią na zadane wyżej pytanie może być monitor Acer X193WD 19″ Wide wyprodukowany przez firmę Acer. Posiada on dużą, 19-calową matrycę TN (Twisted Nematic) charakteryzującą się dobrym czasem reakcji (5 ms). Dzięki temu w monitorze Acer X193WD 19″ Wide nie występują smużenia obrazu, szczególnie uciążliwe podczas oglądania filmów czy grania w ulubione gry. Duży kontrast (2000:1) oraz mała plamka wynosząca 0,284mm sprawiają, że obraz jest wyraźny i niezwykle klarowny, nawet dla wymagającego użytkownika. Oprócz dobrej jakości ekranu, którego kąt widoczności w pionie i poziomie wynosi 160 stopni, Acer X193WD 19″ Wide charakteryzuje się także niskim poziomem pobieranej mocy (37W podczas pracy i tylko 1W w stanie spoczynku). Nie tylko firma Acer, ale również NEC jest producentem dobrej jakości sprzętu elektronicznego, charakteryzującego się precyzyjnym wykonaniem i dobrymi parametrami. Monitory NEC LCD195NX Pivot łączą w sobie wysoki standard wykonania z dobrym współczynnikiem kontrastu wynoszącym 1000:1 oraz szybką matrycą reagującą z prędkością 5ms. Kąt widzenia w pionie i poziomie w monitorze NEC LCD195NX Pivot wynosi 160 stopni, co sprawia, że obraz jest wyraźny nawet przy jego znacznym przechyleniu lub obróceniu jego stopki (co umożliwia nam funkcja Pivot). Miłym zaskoczeniem są wmontowane w NEC LCD195NX Pivot dwa 1W głośniczki, pozwalające cieszyć się muzyką, bez konieczności kupowania dodatkowego zestawu muzycznego. Ostatnim z prezentowanych dzisiaj modeli jest monitor Hyundai L19T, który co prawda jest trochę droższy od swojego poprzednika, ale za to dysponuje o wiele większą ilością użytecznych funkcji. Posiada on większą jasność, wynoszącą 700 cd/m2 oraz, co ciekawe, mniejszy od poprzedników kontrast. Jednak na finiszu Hyundai L19T deklasuje swoich rywali, gdyż obok swojej podstawowej funkcji wyświetlania obrazu z komputera, posiada wbudowany tuner TV, dzięki czemu, po podłączeniu przewodu antenowego, będziemy mogli bez problemu oglądać nasze ulubione filmy czy seriale. Dodatkowo monitor Hyundai L19T wyposażony jest w pilota, przez co obsługa kanałów telewizyjnych będzie jeszcze prostsza, a dwa wbudowane głośniki o mocy 2W każdy zapewnią głośność na zadowalającym poziomie. Należałoby również wspomnieć, iż monitor ten możemy zamontować na ścianie, co może stanowić choć namiastkę kina domowego w domu lub w pracy.

Jak zatem widać różnorodność dostępnych na rynku modeli monitorów jest tak duża, że z pewnością zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Dlatego planując kupno nowego peceta pamiętajmy nie tylko o jednostce głównej, ale także o dodatkach takich jak monitory, bez których jednak nie możemy się obejść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *