Muzyka towarzyszy nam niemal przez cały czas, często nas relaksuje oraz umila chwile odprężenia. Oczywiste jest, że aby móc słuchać muzyki, musimy posiadać sprzęt grający. Zazwyczaj jest to wieża stereo lub komputer z zestawem dobrych głośników. Gdy jednak nie możemy ustawić w pokoju tak dużego sprzętu, z pomocą przychodzą nam miniwieże. Przyjrzyjmy się więc najciekawszym obecnie propozycjom firm Sharp oraz JVC.

Pierwsza z prezentowanych wież to Sharp XL-UR230HBK, uważana za jedną z najlepszych jeżeli chodzi o relację cena/ jakość. Dwa dwudrożne głośniki oraz wzmacniacz 2x50W potrafią zagrać naprawdę głośno, co – jak na taki sprzęt – jest niewątpliwie warte uwagi. Radio RDS to już standard, ale wbudowane USB w miniwieży Sharp XL-UR230HBK USB to już prawdziwa gratka. Na uwagę zasługuje również pięciopłytowa zmieniarka, pozwalająca na komfortowy wybór poszczególnego CD bez konieczności wyjmowania poprzedniego. Jeżeli chodzi o stylistykę miniwieży Sharp XL-UR230HBK, to jest ona dość stonowana, dzięki eleganckim wykończeniom pasuje do każdego wnętrza, nawet bardzo nowocześnie urządzonego. Miniwieże dobrej jakości produkuje także firma JVC. My skoncentrujemy się na modelu JVC UX-G300. Obsługa formatu MP3 oraz wbudowane radio z RDS to główne zalety tego urządzenia. Oprócz nich, w JVC UX-G300 znajdziemy także port USB pozwalający na odtwarzanie muzyki na przykład z pendrive`a oraz doskonały korektor graficzny. Ogólna skuteczność jest nieco mniejsza niż w przypadku produktu firmy Skarp, ale zintegrowany wzmacniacz 2x30W również świetnie daje sobie rade.

Podsumowując, obydwie miniwieże to urządzenia nowoczesne, doskonałe jakościowo i, co najważniejsze, stosunkowo niewielkie. Dodatkowo dzięki bardzo eleganckiej i wyrafinowanej stylistyce fantastycznie wkomponują się w nowocześnie urządzone, lecz niewielkie pomieszczenia.