Kiedy myślimy o zmianie naszego monitora na nowszy, zależy nam na tym, aby nasze nowe urządzenie było nie tylko funkcjonalne, ale także charakteryzowało się świetną jakością. Obecnie chyba najpopularniejszym wyborem są monitory dwudziestocalowe, na przykład te produkowane przez firmę Samsung.

Dlatego teraz zaprezentujemy jeden z najczęściej kupowanych modeli, czyli 20-calowy Samsung SM-2043NWX. Obudowa tego monitora została wykonana z dobrej jakości plastiku w kolorze czarnym. Waży on zaledwie pięć kilogramów, więc nie jest to dużo jak na tego typu monitory. Wraz z urządzeniem Samsung SM-2043NWX dostaniemy od producenta także przewód zasilający oraz przewód D-Sub. Jedną z nielicznych wad monitora jest brak głośników. Obecnie jednak cena zestawu audio 5. 1, który daje nam bardzo czysty dźwięk o wysokiej jakości, jest bardzo niska, więc bez problemu dokupimy głośniki, które najbardziej będą nam odpowiadać. Ale wróćmy do zalet modelu Samsung SM-2043NWX. A do nich z pewnością można zaliczyć kontrast na poziomie 8000: 1 oraz jasność ekranu 300 cd/m2. Warto także wspomnieć o energooszczędności tego monitora. Pobiera on bowiem tylko 40W mocy podczas pracy, oraz 1W w stanie spoczynku. Rozdzielczość 1680×1050, z jaką pracuje monitor, pozwala na bardzo komfortową pracę. Co prawda na początku trudno będzie się przyzwyczaić do tak wysokiej rozdzielczości, jednak z biegiem czasu będziemy już widzieć tylko jej zalety. Oczywiście monitory Samsung SM-2043NWX możemy zawiesić także na ścianie dzięki zamontowaniu specjalnych uchwytów. Urządzenie Samsung wyświetla aż 16, 7 milionów kolorów, a kąt widzenia w poziomie to aż 170 stopni, natomiast w pionie 160 stopni.

Prezentowane monitory to z pewnością bardzo atrakcyjna oferta dla osób szukających dużego urządzenia za niską cenę. Wysoka rozdzielczość pozwala na komfortową pracę z LCD. Wbudowany w monitor zasilacz pozwala też zaoszczędzić dużo miejsca.