Monitory do gier

Monitory

Monitor to, oprócz jednostki centralnej, najważniejszy element zestawu komputerowego. Dlatego też warto zastanowić sie dokładnie nad jego wyborem. powinniśmy dopasować parametry monitora do swoich potrzeb. Niewątpliwie najważniejszym parametrem jest wielkość matrycy, ale jest też kilka innych bardzo ważnych cech. Jedną z nich jest czas reakcji matrycy, ważny szczególnie dla graczy (im mniejszy tym lepiej). Obecnie możemy spotkac się już z modelami o czasie reakcji wynoszącym nawet 2 ms. Teraz zaprezentujemy monitory firm Belinea oraz ASUS, idealne właśnie dla graczy.

Pierwszy z prezentowanych przeze mnie monitorów to Belinea o.display 4_24″ wide z matrycą o przekątnej 24 cali. Czas reakcji matrycy wynosi zaledwie 2 ms, dzięki czemu unikamy tzw. efektu smużenia podczas wyświetlania dynamicznych akcji. Monitor posiada również wbudowane głośniki o mocy 2x2W, przez co nie musimy korzystać z dodatkowych urządzeń podczas np. oglądania filmów. Duża zaletą urządzenia Belinea o.display 4_24″ wide jest kontrast na poziomie 3000:1 oraz jasność 270 cd/m2. Dodatkowo monitor jest w stanie wyświetlać 16,7 milionów kolorów. Wszystkie z wyżej wymienionych parametrów sprawiają że wyświetlany obraz monitora Belinea o.display 4_24″ wide jest żywy, barwny i niezwykle ostry. Dodatkowym atutem jest też szereg certyfikatów oraz norm które spełnia produkt firmy Belinea. Drugi z monitorów to ASUS PG221 z nieco mniejszą, bo 22-calową matrycą. To, co wyróżnia monitory firmy ASUS na tle konkurencji, to niewątpliwie nowoczesna stylistyka. Na szczęście atrakcyjności wizualnej dorównują parametry techniczne monitora. ASUS PG221 może się pochwalić czasem reakcji na poziomie zaledwie 2 ms oraz jasnością 350 cd/m2. Kontrast obrazu wynosi 1000:1. Ponadto, tak jak w przypadku monitora Belinea, w obudowie monitora zamontowane są głośniki. W przypadku urządzenia ASUS PG221 są to dwa głosniki 5-watowe oraz jeden woofer 15-watowy. Dodatkowym atutem jest również zgodność monitora z najnowszymi normami.

Obydwa prezentowany monitory to urządzenia przeznaczone głównie dla fanów rozrywki komputerowej. Duży ekran i doskonałe parametry techniczne sprawią, że zadowolą one nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *