Decydując się na zakup komputera, nie sposób zapomnieć o potrzebie wyboru odpowiedniego monitora. Jedynie dobre urządzenie tego typu pozwoli nam cieszyć się z możliwości naszej karty graficznej. Dlatego też warto zwrócić uwagę na monitory firmy HP.

Firma ta produkuje sprzęt elektroniczny od dawna. Jej drukarki są znane i cenione na całym świecie, przede wszystkim dzięki ich niezawodności i wysokiej wydajności. Podobnymi cechami wyróżniają się monitory, a w szczególności model HP l1908w z 19-calowym ekranem. Zastosowano tu technologię HP BrightView, której zadaniem jest zapewnić nam bogatą gamę kolorów, ostry obraz i doskonałe wrażenia wizualne. Dzięki temu obraz wyświetlany przez ten monitor jest klarowny i bardzo wyraźny, co niewątpliwie przyda się podczas pasjonującej rozgrywki w ulubioną grę komputerową. Ponadto HP l1908w jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada wbudowany tryb Quick View, zapewniający bardzo krótki czas reakcji na poziomie pięciu milisekund oraz optymalną rozdzielczość 1440×900, która zagwarantuje nam fotograficzną jakość obrazu. Co więcej, kontrast monitora HP l1908w wynosi 1000:1. Zapewni to fenomenalny obraz panoramiczny w czasie oglądania filmów, zdjęć, a także podczas grania w gry komputerowe.

Jeśli chcemy, aby nasz monitor służył nam jak najdłużej i zawsze był w stanie pokazać nam wszystkie możliwości najnowszych akceleratorów graficznych, to swoją uwagę powinniśmy skierować na monitory firmy HP. Są one warte każdej wydanej na nie złotówki.