Utarło się sądzić, iż nasz komputer to przede wszystkim płyta główna, karta graficzna czy procesor. Na pewno jest w tym sporo racji. Ale oprócz tych podzespołów bardzo ważne są także monitory. My skoncentrujemy się na jednym z najlepszych urządzeń na rynku, czyli modelu ASUS VW223D.

Dzisiejsze monitory LCD są zupełnie odmienne od swoich poprzedników z ubiegłego stulecia. Mimo, że wciąż pełnią tę samą funkcję, to różni je prawie wszystko. Te bardziej nowoczesne nie emitują już tylu uciążliwych szmerów i są bardziej przyjazne dla oka. ASUS VW223D jest jednym z najlepszych monitorów w swojej klasie. 22-calowa przekątna to już całkiem niezły wynik i chyba każdy się ze mną zgodzi, że na tak pokaźnym ekranie nasze gry będą wyglądały rewelacyjnie.

ASUS VW223D waży około 4 kg, czyli jest bardzo lekki i z pewnością będziemy mogli zawiesić go na ścianie. Czarna obudowa sprawia natomiast, że będzie on pasował do każdego wystroju pokoju. Rozmiar plamki tego monitora to 0,282 mm, dzięki czemu obraz będzie krystalicznie czysty, a wszystkie efekty wprost oszałamiające. Czas reakcji matrycy także budzi podziw – 5 ms to wynik godny czołówki monitorów ciekłokrystalicznych. ASUS VW223D wyświetla prawie 17 milionów kolorów, ma także wbudowany zasilacz i gniazdo D-Sub. A więc czego chcieć więcej?

Kupując monitor, należy bardzo dobrze poznać rynek produktów. Na pewno zauważymy wtedy, że monitory ASUS to pierwsza liga. Niezawodność i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że cieszą się one uznaniem wielu użytkowników.