Gry komputerowe z gatunku RTS (Real Time Strategy, czyli strategia czasu rzeczywistego) mają to do siebie, że wymagają poro myślenia, a zarazem dają możliwość sprawdzenia swoich zdolności przywódczych. Do takich gier możemy zaliczyć Warhammer 40000: Dawn Of War oraz Total War: Legendy, które postaramy się Państwu przedstawić.

Akcja w grze Warhammer 40000: Dawn Of War toczy się w odległej przyszłości, gdy człowiek pragnie opanować większość wszechświata oraz zbadać i wydobyć jak najwięcej minerałów znajdujących się na innych planetach. Do tej „Wielkiej Krucjaty” zostaje powołana specjalna elitarna jednostka „Rycerzy” (Space Marines), która ma za zadanie ochraniać ludzi przed armią chaosu (Chaos Legion), prowadzoną przez mroczne bóstwa. Bóstwa te chcą przejąć władzę nad wszechświatem, lecz nie mogą, gdyż na ich drodze staje równie potężna armia Imperium (Święta Terra – mieszkańcy Ziemi). Naszym zadaniem w grze Warhammer 40000: Dawn Of War jest odparcie ataku Chaosu na planecie niedawno opanowanej przez zjednoczone imperium. Zmusi to gracza do nie lada wysiłku intelektualnego. Na równie dużą uwagę zasługuje gra Total War: Legendy, w której wcielamy się w dowódcę bardzo licznej armii. Naszym głównym celem będzie walka z wieloma buntownikami sprzeciwiającymi się naszej władzy w państwie. Dodatkowo będziemy musieli wykazać się wieloma dobrze przemyślanymi taktykami oraz odpowiednio wydawanymi rozkazami dla swojej oddanej armii. Gra Total War: Legendy ukazuje bitwy w sposób bardzo widowiskowy, a także niezwykle realistyczny.

Obie prezentowane gry komputerowe to świetny sposób na nudę i pole do popisu dla graczy ambitnych. Zapewne spełnią one wymagania nawet najbardziej wybrednych graczy, zaskakując wielką grywalnością, a także wspaniałą oprawą graficzną.