Istnieje wiele typów gier, głównie można je podzielić na gry przygodowe, zręcznościowe, sportowe, strategiczne, symulatory, logiczne, itp. Ostatnie z wymienionych to gry dla ludzi którzy chcą rozwijać swoją wyobrażnię, oraz intelekt grając w nie. Gra logiczna to gra dla ludzi wymagających od niej, rozwiniętej fabuły która wciągnie nas od początku aż do końca gry. Typowymi przykładami takich produktów są, CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas, oraz CIVCITY: ROME.

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas to produkt firmy Ubisoft, jest to typowy przykład gry w której trzeba się sporo na główkować zanim się dojdzie do jej końca. Gra ta polega na odszukiwaniu morderców, poprzez sprawdzanie miejsca zbrodni oraz badanie wszystkich szczegółów. Główne wymagania gry CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas sprzętowe to procesor minimum Pentium II o wydajności 266 MHz, oraz grafika minimum 64 MB. Wymogi tej gry są bardzo małe, i myślę że powinna ona „pójść” na każdym komputerze.

Natomiast CIVCITY: ROME to gra firmy cdv Software, jest to typowy symulator lecz w którym trzeba się sporo na głowić za nim uda nam się zbudować idealne miasto. Gra ta wymaga sporego myślenia, więc można ją również przypisać do rodzaju gier logicznych. Główne wymagania sprzętowe gry CIVCITY: ROME to procesor: Intel Pentium 4 o wydajności 1, 6 GHz, oraz 512 MB pamięci RAM. Są to średnie wymagania, lecz myślę że również ta gra będzie „chodziła” nawet na „słabym” komputerze.

Podsumowując uważam że obie te gry komputerowe są warte polecenia, głównie ze względu na ich cenę która wynosi zaledwie kilkanaście złotych. Są to typowe gry logiczne, w których musimy najpierw pomyśleć a potem działać. Polecam je dla wszystkich którzy chcą rozwijać swoją wyobraźnię, grając w gry komputerowe. Zarówno CIVCITY: ROME, jak i CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas to świetne gry edukacyjne.