Monitory 24-calowe

Monitory

Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem. W związku z tym powinniśmy zadbać nie tylko o wygodne i funkcjonalne stanowisko pracy, lecz także o oczy. Dlatego właśnie zaprezentujemy monitory LCD, które wyświetlają obraz o bardzo dobrej jakości, a przy tym nie męczą wzroku. Atutem nowoczesnych monitorów LCD, w porównaniu ze starymi kineskopowymi CRT, są ich małe rozmiary i niskie zużycie prądu. Dodatkowo dzięki panoramicznym monitorom, zyskujemy większy komfort pracy oraz większe wrażenia z gry czy oglądania filmów. Pod lupę weźmiemy dwa monitory: LG 24″ W2452T-PF oraz Samsung 24″ SM245B+ Czarny ASAP. Który będzie bardziej dla nas najbardziej odpowiedni?

Oba monitory mają matrycę TN o takim samym rozmiarze (24 cale) oraz takich samych proporcjach, czyli 16:10. Jeśli chodzi o wygląd, monitor Samsung 24″ SM245B+ Czarny ASAP wygląda na monitor bardzo masywny, o prostym wyglądzie, natomiast design LG 24″ W2452T-PF jest bardziej innowacyjny i oryginalny, a przy tym jest monitor jest nieco cieńszy i o prawie dwa kilogramy lżejszy. Według danych producentów kontrast w monitorze Samsung wynosi 8000:1, a w monitorze LG aż 10000:1. Obie wartości są bardzo dobre, sugerują, że wyświetlany obraz będzie bardzo wyraźny. Jasność w obu monitorach jest taka sama i wynosi 400cm/m2. Zarówno Samsung 24″ SM245B+ Czarny ASAP, jak i LG 24″ W2452T-PF bez problemu wyświetlą obraz w rozdzielczości FullHD 1920×1200. Dzięki temu obraz jest wyraźny, wyświetla też szczegóły w wysokiej jakości. Ta rozdzielczość pozwoli również na podłączenie konsoli nowej generacji (Xbox 360 lub PlayStation3) i rozkoszowanie się wyśmienitym obrazem. Czas reakcji matrycy o wartości 5ms pozwala na odtwarzanie filmów czy granie w szybkie gry komputerowe bez smug. Zaletą obu modeli jest fakt, że możemy patrzeć na ekran pod dużym kątem. W przypadku monitora Samsung 24″ SM245B+ Czarny ASAP pod kątem 160 stopni, natomiast w przypadku monitora LG 24″ W2452T-PF nawet 170 stopni. Oba monitory podłączymy do komputera poprzez złącze cyfrowe DVI lub starsze analogowe D-Sub. Natomiast niezaprzeczalną zaletą monitora Samsung 24″ SM245B+ Czarny ASAP, której nie posiadam produkt firmy LG, jest możliwość zawieszenia go na ścianie..

Monitor kupujemy na lata, więc nie warto na nim oszczędzać. Zaprezentowane tutaj monitory posiadają bardzo duży ekran, co znacznie uprzyjemni pracę z komputerem, a ich cena zbytnio nie nadszarpnie portfela. Warto pozbyć się starego monitora kineskopowego CRT i zamienić go na duży, nowoczesny LCD, który pozwoli odpocząć naszym oczom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *